Medlemmar i Finska Kennelklubben erbjuds två nya medlemsförmåner från North Outdoor, som tillverkar friluftskläder i merinoull, och produkter från Finska Kennelklubbens dotterbolag Showlink.

Rabatt i North Outdoors webbutik

För i år får medlemmarna i Finska Kennelklubben 20 procent rabatt i North Outdoors webbutik som tillverkar friluftskläder i merinoull med en kod som finns i nyhetsbrevet som skickas till medlemmarna och på medlemssidan i tjänsten Omakoira.

North Outdoor 400 px

Rabatten gäller normalprissatta produkter (ej outlet- eller klubbprodukter). Rabattkoden anges i kassan. 

North Outdoor är ett finskt klädmärke som fokuserar på kläder tillverkade av mulesingfri merinoull.

Rabatt på Showlink-produkter

En medlem i Finska Kennelklubben kan få ett giltigt medlemskort i mobilappen Omakoira genom att visa upp 10 procent rabatt i Showlink-butiken i Esbo och på försäljningsställena för internationella och NORD hundutställningar där Showlink deltar. En lista över internationella utställningar och NORD-utställningar finns i Finska Kennelklubbens evenemangskalender.

Showlink ständi_400 px

Förmånen gäller endast normalprissatta produkter och kan inte kopplas till andra eventuella förmåner. Rabatten gäller inte heller produkter från Suomen Palveluskoiraliitto och Suomen Pystykorvajärjestö.