Go Hau! nuorten oma koiratapahtuma tulee taas!

Kennelliiton Nuoret järjestää Lemmikkimessujen yhteydessä 12.-13. huhtikuuta Helsingin Messukeskuksessa lapsille ja nuorille suunnatun Go Hau! -koiratapahtuman.

Maksuttomassa tapahtumassa on luvassa monenlaista aktiviteettia oman koiran kanssa tai ilman koiraa. Lapset ja nuoret pääsevät puuhaamaan mielekästä tekemistä erilaisilla aktiviteettipisteillä. Osaan pisteistä voi osallistua myös oman koiran kanssa! Koiran nenää ja tottelevaisuutta pääsee testaamaan supersuositulla Houkutusten Highwaylla ja Herkku-Formula-radalla etsitään herkkuradan nopeimmin suorittavaa koiraa.

Vain junior handler kilpailuun täytyy ilmoittautua etukäteen. Kaikki tapahtuman aktiviteetit, kilpailut ja askartelupaja ovat osallistujille maksuttomia. 

Ohjelmaa on luvassa molempina päivinä noin kello 11–15.

Tutustu nuorten omaan junior handler -koiraharrastuslajiin

Junior handler on 10–17-vuotialle nuorille tarkoitettu koiranesittämiskilpailu. Kilpailun tuomaroi lauantaina Ida Pecko ja sunnuntaina Nella Nemlander.

Junior handler -kilpailuun tulee ilmoittautua 20.3.2025 mennessä https://www.showlink.fi/shows/HELpentu2025/ilmoittautuminen/

TARKEMMAT PÄIVÄKOHTAISET OHJELMAT JULKAISTAAN MYÖHEMMIN
 


Tapahtuma on kiusaamisvapaa.

Pidätämme oikeuden aikataulumuutoksiin.